SACDD Üstün Başarı Lisans Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Süreyya Ağaoğlu Çocuk Dostları Derneği, 2021-2022 Öğretim yılında İstanbul, Ankara ve İzmir’deki belirtilen Üniversitelerde öğrenim gören, gördükleri öğrenim düzeyinde başarılı olan, ihtiyaçlı, T.C. Vatandaşı Üniversite Öğrencilerine Üstün Başarı Lisans Bursu adı altında karşılıksız burs verecektir.

 

SACDD Üstün Başarı Lisans Bursu

Dernek yaptığı açıklamada, Üstün Başarı Lisans Busları için aşağıda belirtilen bölümler de okuyan öğrencilere karşılıksız burs verileceğini belirtti.

Dernek tarafından yapılan açıklamada 2021-2022 eğitim öğretim yılında bursiyerlere Ekim Haziran ayları 9 ay boyunca 600 TL verileceği açıklandı.

 

Burs haberlerini kaçırmamak için 

TIKLA YOUTUBE KANALINA ABONE OL

TIKLA İNSTAGRAM'da TAKİP ET

TIKLA TELEGRAM KANALINA KATIL

 

Burs Başvuru Koşulları:

  • Yalnızca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvuru yapabilir.
  • İstanbul, Ankara ve İzmir’deki tüm devlet ve vakıf üniversitelerinin (%100 burslu olmak şartıyla) aşağıda listesi verilen bölümlerinde lisans öğrenmi gören öğrenciler burstan faydalanabilir. Lisans başvuruları arasından değerlendirme ve mülakat dönemi sonunda başarılı olan ve aşağıda verilen not kriterini sağlayan öğrenciler üstün başarı bursu almaya hak kazanır.
  • Burs, ikinci sınıftan itibaren geçerlidir. Hazırlık ve 1. sınıf öğrencilerinin başvuruları kabul edilmez.
  • Akademik genel not ortalaması en az 3.80/4.00 olan öğrenciler başvurabilir. (Akademik genel not ortalaması 100’lük sistemde hesaplanan üniversitelerde, not dönüşümü için,  YÖK tarafından açıklanan “4’lük Sistemdeki Notların 100’lük Sistemdeki Karşılıkları” tablosu kullanılır.)
  • Vakıf üniversitesi (%100 burslu olanlar hariç), açık öğretim ve uzaktan öğretim lisans öğrencileri burslarımızdan yararlanamazlar.
  • Lisans Bursu Verilecek Bölümler için TIKLAYINIZ

Burs Başvurusu için Son Tarih

20 Eylül 2021'dir.

Burs başvuruları sona erdi.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvuruları, online olarak gerçekleşmektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share