Salih Karagöz Vakfı Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Salih Karagöz Vakfı, lisans eğitimi veren devlet okullarının Mimarlık yada Mühendislik bölümü öğrencilerine karşılıksız burs vermektedir.

 

Salih Karagöz Vakfı Bursu

Vakıf tarafından yapılan burs duyurusunda, sadece Mimarlık veya Mühendislik bölümünde okuyan öğrencilerin burs başvurusunda bulunabileceği belirtilmiştir.

 

Burs haberlerini kaçırmamak için 

TIKLA YOUTUBE KANALINA ABONE OL

TIKLA WHATSAPP  KANALINA KATIL

TIKLA TELEGRAM KANALINA KATIL

TIKLA İNSTAGRAM'da TAKİP ET

 

Burs Miktarı:

2022-2023 yılında ödenecek aylık burs miktarı 900 TL olup her yıl Ekim-Haziran ayları arasında 9 aylık için ödenmekte ve normal öğrenim süresince devam etmektedir.

Burs Başvuru Şartları:

  • Lisans eğitimi veren devlet okullarının Mimarlık ya da Mühendislik bölümü öğrencisi olmak
  • Mali desteğe ihtiyacı olmak
  • Başka kurumdan burs almamak (Başka kaynaklardan aylık nakit yardımı şeklinde burs alanlara Vakıftan burs verilmez-Kredi ve Yurtlar Kurumundan alınan harç ve öğrenim kredisi hariç)
  • Yeni yerleşenler için ön sıralarda yerleşmiş olmak
  • Ara sınıftakiler için Genel Not Ortalamasının en az 2.5/4 veya 60/100 olması (Ancak Genel Not Ortalaması uygun olduğu halde 3 dersten fazla başarısız olanlar burs için başvuru yapamazlar)

Burs Başvurusu için Son Tarih

31 Ekim 2022'dir. 

Burs başvuruları sona erdi.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvuruları, Adayların burs başvuru formları ile aşağıda belirtilen üniversitelerin burs ofisi/öğrenci dairelerine başvuru yapmaları gerekmekte olup, bu kurumlar dışında kalan üniversite öğrencileri ise vakfımıza doğrudan başvuruda bulunabilmektedirler. (Başvurular, elden, posta veya mail yoluyla kabul edilmektedir.)

Boğaziçi Üniversitesi - ODTÜ - İTÜ - YTÜ -  İstanbul Üniversitesi İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa - MSGSÜ - Trakya Üniversitesi , Kocaeli Üniversitesi

Başvuru Formu ( EK-1 ve EK-2 ) doldurulduktan sonra gerekli yetkili imzalar alınmasını takiben elden veya posta yoluyla Vakfa teslim edilmelidir. Ara sınıftaki öğrencilerin başvuru formu’nu, tüm ders notlarını gösterir Transkript ile birlikte göndermeleri gerekmektedir.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share