TESYEV Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı, Devlet üniversitesi bünyesinde yer alan fakülte, enstitü, yüksekokul, konservatuar veya meslek yüksekokulunda ön lisans, lisans veya lisansüstü öğrenimi gören, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, milli duygulara sahip, sağlam karakterli, güvenilir ve başarılı, engelli öğrencilere burs verecektir.

 

TESYEV Bursu

Vakıf resmi sitesinden yaptığı açıklamada, Burs başvurusunda bulunanacak öğrencilerin, aday olma şartlarına haiz olmaları gerekmektedir. Aksi taktirde değerlendirmeye alınmayacağı açıklanmıştır.

Aday Olma Şartları:

  • Engel durumu % 40 ve daha yukarı derecede olmalıdır.
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olunmalıdır.
  • Mal varlığı ve gelir durumuna göre ailece maddi desteğe ihtiyaç duyulmalı, 30 yaşın üzerinde veya evli olunmamalıdır.
  • Kazanç getiren herhangi bir işte çalışıyor olunmamalı, gelir getirici herhangi bir mal varlığı bulunmamalıdır. 
  • TESYEV dışında bir başka kurumdan burs alınmamalıdır. (Kredi ve Yurtlar Kurumundan öğrenim kredisi alınabilir) 
  • Örgün eğitim türüne devam edilmelidir.
  • Kayıt olunan yılda başvuruda bulunulmalı veya ara sınıflardan başvuru yapılıyor ise son sınıfta okuyor olunmamalıdır. (Meslek yüksekokullarının ikinci sınıf ön lisans öğrencileri hariç )

Aday Olamayacaklar:

Vakıf ve özel üniversite öğrencileri ile uzaktan eğitim öğrencileri (açık öğretim, dışarıdan eğitim ve yaygın eğitim) burs uygulamamızın dışındadır. Bu öğrencilerimizin ve adaylık şartlarını taşımayan diğer öğrencilerin müracaatları değerlendirmeye tabi tutulmayacaktır.

Burs Başvurusu için Son Tarih

18 Ekim 2021'dir.

Burs başvuruları sona erdi.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvuruları burs başvuru formunun eksiksiz ve doğru olarak doldurulması ve ekinde istenilen belgelerle birlikte 18 Ekim 2021 tarihine kadar öğretim kurumlarının ilgili burs bürosuna teslim edilmelidir.

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share