TEV- Japonya Bursları

TEV- Japonya Bursları

Burs Başvuru Koşulları

Türk Eğitim Vakfı (TEV) ve Uluslararası Japon Üniversitesi (IUJ) 2022-2023 Öğretim yılı için aşağıda belirtilen koşullarda TEV yoluyla başvuracak adaylara IUJ’de Uluslararası İlişkiler ve Uluslararası Yönetim (MBA) alanlarında belirtilen üniversiteler ve bölümlerde okuyanlara burs verecektir.

  • T.C. vatandaşı olmak ve 30 yaşından büyük olmamak. (1990 ve sonra doğumlular başvuru yapabilirler)
  • Türkiye sınırları içinde eğitim veren YOK’e bağlı üniversitelerin son sınıflarında yukarıda belirtilen dallarda öğrenim görmek veya mezun olmak.
  • Yükseköğrenim süresince alınan genel not ortalamasının 4 üzerinden en az 3 olması,
  • Master programının gerektirdiği dili (İngilizce) öğrenimini sürdürebilecek düzeyde bilmek. (Priority will be given in the admissions process to applicants who have at least the following English scores: TOEFL: Paper-based exam 550 Internet-based exam 80 IELTS: 6.5 TOEIC: 800)
Burs Miktarı?

Burs miktarı açıklanmadı.

siber

KYK Bursu Alanlar Başvurabilir mi?

.

Bizi Sosyal Medyada Takip Et
Burs Başvurusunda Dikkat Edilecekler

Türk Eğitim Vakfı (TEV) ve Uluslararası Japon Üniversitesi (IUJ) 2021-2022 Öğretim yılı için aşağıda belirtilen koşullarda TEV yoluyla başvuracak adaylara IUJ’de Uluslararası İlişkiler ve Uluslararası Yönetim (MBA) (İlgili dallar ve detaylı bilgiler başvuru link'indedir.) alanlarında bu üniversitede okuyanlara sağlanan çeşitli burslardan yüksek lisans öğrenimi boyunca yararlanmaları için destek verilecektir.

Burs Başvurusu için Son Tarih
2021 Kasım ayı içerisinde başvuruya açılacaktır.


Anketler

Nasıl Başvurulur?

Burs başvuruları online yapılmaktadır.

Burs Puanlama