TOG ve ING Türkiye Koronavirüs Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Toplum Gönüllüleri Vakfı, İNG Türkiye ile beraber aileleri Korovirüs nedeniyle maddi anlamda sıkıntı yaşıyan ortaöğretim, Lise, Önlisans, ve Lisans öğrencilerine karşılıksız burs verecektir.  

 

TOG ING Koronavirüs Bursu

Toplum Gönüllüleri Vakfı, İNG Türkiye ile 500 ortaöğretim ve lise öğrencisine, 500 üniversite öğrencisi olmak üzere toplamda 1.000 öğrenciye 3 ay boyunca aylık 440 TL burs verecektir.

Burs Başvuru Şartları:

  • 7-24 yaş aralığında, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, Türkiye'de ilköğretim, ortaöğretim, lise, önlisans, lisans düzeyinde eğitimine devam ediyor olmak,
  • Başvuru yapacak öğrencinin anne yeva babasınından en az birinin 15 Mart - 15 Nisan 2020 tarih aralığında Covid-19 nedeniyle işine son verilmiş olması,
  • İşine son verilen anne yeva babanın, son işinin 15 - 18 Mart 2020 genelgesi sonrası faaliyeti dondurulan işletmelerden cafe, restaurant, eğlence, kişisel bakım hizmetleri, spor hizmetleri, otel, seyahat/tur firması işkollarından herhangi biri olması,
  • Başvuran adayın ebeveyni işten çıkarılmadan önce aile hane içi aylık toplam net gelirinin 5.000 TL'nin altında olması.

Burs Başvurusu için Son Tarih

28 Nisan 2020'dir

Başvurular sona erdi.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvuruları, online burs başvurusu ile gerçekleşmektedir. İstenilen belgeler online burs başvuru sırasında yüklenmektedir.

İNTERNETTEN ANKET DOLDURUP KAZANMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share