Trakya Edirne Genç Romanlar Derneği Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Trakya Edirne Genç Romanlar Eğitim Yardımlaşma Dayanışma Kalkınma ve Kültür Derneği, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Batı Balkanlar ve Türkiye’deki Roman Öğrenciler ve Roman Gençler için Eğitim Fırsatlarının Arttırılması” bölgesel projesinde Roman Eğitim Fonu Budapeşte (REF)‘nin proje ortağı olarak Lise ve Üniversite öğrencilerine burs verecektir.

 

Trakya Edirne Genç Romanlar Derneği Bursu

Bu projenin genel amacı, Romanlarla Roman olmayan kişilerin eğitim seviyeleri arasındaki uçurumun kapatılması, her aşamada Romanların kaliteli eğitime erişiminin sağlanması, Batı Balkanlar ve Türkiye’de kalıcı sistemik değişimi teşvik ederek eğitimden istihdama sorunsuz geçişin sağlanmasıdır. Proje kapsamında, Trakya Edirne Genç Romanlar Eğitim Yardımlaşma Dayanışma Kalkınma ve Kültür Derneği Burs Programlarını başlatmıştır.

Bu Türkiye yurttaşları veya süresiz ikamet izni olan Roman öğrenciler için liyakat esaslı bir akademik burstur. Uygun başvuru sahiplerinin Türkiye Cumhuriyeti devletince tanınmış Üniversitelerde. öğrenim görüyor olması gerekmektedir. Seçilecek başvuru sahiplerine; kariyer geliştirme danışmanlığı, rehberlik, sosyal beceri geliştirme programları, devlet ve uluslararası kurumlarda stajyer olma ve emek piyasasına erişim imkânı ve istihdam imkânları sunulacaktır. Türkiye için toplam burs adedi 84'dir. 

Burs haberlerini kaçırmamak için 

TIKLA YOUTUBE KANALINA ABONE OL

TIKLA İNSTAGRAM'da TAKİP ET

TIKLA TELEGRAM KANALINA KATIL

Burs Başvuru Koşulları:

  • Kendisinin Roman olduğunu açık biçimde beyan etmesi;
  • 2020/2021 akademik yılında Türkiye Cumhuriyeti devletince tanınmış üniversitelerinde örgün öğrenim görüyor olmaları;
  • Türkiye vatandaşı olması ya da oturuma izninin olması
  • Burs süresince okuduğu alandaki istihdam fırsatlarını takip etmek için motivasyona sahip olmaları 

Burs Başvurusu için Son Tarih

19 Şubat 2021'dir.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Burs için başvuru işlemi e-mail vasıtasıyla on-line olarak olacaktır. Burs başvuru belgeleri konu başlığına başvuranın ismi yazılarak trakyaedirnegencromanlar@gmail.com e-mail adresine gönderilecektir. 

Ayrıntılı bilgi ve TIKLAYINIZ

Burs Başvuru Formu için TIKLAYINIZ

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share