TÜBİTAK Star - Stajyer Araştırmacı Burs Programı

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

TÜBİTAK, Covid-19 ile ilgili  teşhis ve tedavisine yönelik araştırma projelerinde görev alan veya görev almak isteyen Lisans, Yüksek lisans, Doktora öğrencileri ve Doktora Sonrası Araştırmacılar için burs desteği sağlayacaktır.

 

TÜBİTAK Star - Stajyer Araştırmacı Burs Programı

TÜBİTAK, Tüm Dünyada ve Ülkemizde pandemi olarak belirlenen Covid-19 için ülkemizde yapılan çalışmalarda görev alan Lisans, Yüksek lisans, Doktora öğrencileri ve Doktora Sonrası Araştırmacılar için burs desteği sağlayacaktır.

Burs Başvuru Koşulları:

  • T.C. vatandaşı veya 5901 sayılı kanunda geçen Mavi Kart sahibi olmak
  • Herhangi bir kurum/kuruluşta tam veya kısmi zamanlı çalışmıyor olmak.
  • Türkiye’de lisans, tezli yüksek lisans veya doktora derecesi veren bir programda kayıtlı olmak ya da doktora derecesini almış olmak
  • OHAL kapsamında yürürlüğe konulan Kanun Hükmünde Kararnameler ile doğrudan veya anılan Kanun Hükmünde Kararnamelerde öngörülen usuller çerçevesinde meslekten, kamu görevinden veya ilgili kurumların teşkilatından çıkarılmamış olmak
  • Özel öğrenci statüsünde olanlar bu çağrı kapsamında bursiyer olamaz.

Burs Başvuru İçin İstenilen Belgeler:

  • Öğrenci belgesinin e-devletten alınan çıktısı veya doktora mezuniyet belgesi
  • COVID-19 ile ilgili bir projede araştırma yapmakta/yapacak olduğunu gösterir belge (Kabul belgesi araştırmanın yapılacağı tarihleri, araştırma konusunu içermeli ve davet eden araştırmacı (proje yürütücüsü) tarafından imzalanmış olmalıdır.)
  • Program web sayfasında yer alan formatta hazırlanmış Başvuru ve Araştırma Öneri Formu 

Burs Miktarı ve Süresi

12 ay boyunca 750 TL ile 6000 TL arasında değişmektedir.

Burs Başvurusu için Son Tarih

19 Nisan 2020'dir

Burs başvuruları sona ermiştir.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvurular, istenen belgelerin çağrı duyurusunda ilan edilen tarihler içerisinde bidebcovid19@tubitak.gov.tr elektronik posta adresine gönderilmesi yoluyla yapılır.

İNTERNETTEN ANKET DOLDURUP KAZANMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share