TÜRGEV Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı, liseler ve dengi ortaöğretim kurumlarında, üniversitelerde önlisans, lisans ve lisansüstü düzeyinde öğrenim gören başarılı ve/veya maddî imkânları yetersiz öğrencilere karşılıksız burs vermektedir.

 

TÜRGEV Bursu

Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı, yaptığı açıklamada, 2020-2021 eğitim öğretim yılında "Başarı Bursu" ve "İhtiyaç Bursu" olarak iki çeşit burs verileceğini belirtti.

Genel Başvuru Şartları:

  • Genel Ağırlıklı Not Ortalaması 100 üzerinden 53, 4 üzerinden 2.00 olmak,
  • Örgün eğitim öğrencisi olmak,
  • Vakıf tarafından ilan edilen tarihlerde Vakıf resmi internet sitesi üzerinden başvurusunu başarılı bir şekilde tamamlamak,
  • TÜRGEV Burs Başvurusu Gerekli Evrak Listesinde belirtilmiş başvurusuna uygun bilgi ve belgeleri ve TÜRGEV Burs Başvurusu Gerekli Evrak Listesinde bulunmayan ancak başvurunun daha sağlıklı değerlendirilmesi amacıyla Burs Komisyonu tarafından talep edilen bilgi ve belgeleri, talep edildiği tarih ve şekilde, doğru ve eksiksiz olarak Vakıfla paylaşmak,

Burs Başvurusu için Son Tarih

12 Eylül 2020'dir.

Burs başvuruları sona erdi.

Burs haberlerini kaçırmamak için bizi İNSTAGRAM'da TAKİP EDİN

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvuruları, vakıf sitesinden online olarak yapılmaktadır. "Türgev yurtlarında barınma talebi" butonuna "yok" şeklinde cevap verip, geri kalan tüm sorulara cevap vermeniz, boşluk bırakmamanız gerekmektedir.

Amerika'da Çalışma ve Yaşama Vizesi Başvuruları Hk.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share