Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı, her eğitim döneminde Türkiye’nin milli teknoloji hamlesine katkı sağlamak konusunda istekli, ihtiyaç sahibi ve çalışmalarında gayret gösteren ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine belirtilen süre boyunca karşılıksız burs desteği sağlamaktadır.

 

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı​ Milli Girişim Bursu

Program kapsamında; kabul edilen üniversite öğrencilerine Ekim 2019 - Ağustos 2020 döneminde 12 ay süre ile aylık 500 TL eğitim desteği verileceği ve üniversitelerde öğrenimlerine devam etmekte olan bursiyerlerden vakıf bünyesinde bulunan teknoloji takımlarının eğitim programlarına yarı zamanlı olarak destek vermeleri beklenmekte olduğu belirtildi.

Burs haberlerini kaçırmamak için bizi İNSTAGRAM'da TAKİP EDİN

Burs Başvuru Kriterleri:

  • Yükseköğretim kurumlarının 4 yıllık lisans programlarında eğitimlerine devam eden öğrencilere karşılıksız burs verirlir
  • Öğrenimlerine devam eden üniversite öğrencileri için 2019-2020 dönemi 50 kişilik burs kontenjanı ayrılmıştır.
  • Burs tahsisi ve başvuruların değerlendirilmesinde, Türkiye Teknoloji Takımı tek yetkili mercii olarak haklarını saklı tutar.
  • Milli Teknoloji Burs Programı kapsamında burs alan öğrenciler Milli Girişim Burs Programı’na seçildikleri durumda Milli Teknoloji Burs Programı’ndan feragat ederler.

Burs Başvurusu için Son Tarih

2020 Temmuz ayı içersinde başvuruya açılmaktadır.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvuruları, online olarak gerçekleştirilecek olup, mülakata katılacak adaylardan durumlarını gösterir belgeler talep edilecektir.

Amerika'da Çalışma ve Yaşama Vizesi Başvuruları Hk.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share