Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Eğitmen Mentor Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı, her eğitim döneminde Türkiye’nin milli teknoloji hamlesine katkı sağlamak konusunda istekli, ihtiyaç sahibi ve çalışmalarında gayret gösteren üniversite, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine belirtilen süre boyunca karşılıksız burs desteği sağlamaktadır.

 

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı​ Eğitmen Mentor Bursu

Vakıf tarafından sağlanan burslar karşılıksız olup, üniversitelerde öğrenimlerine devam etmekte olan bursiyerlerden vakıf bünyesinde bulunan Deneyap Teknoloji Atölyelerinde bir yıl boyunca verilecek eğitimlerden en az iki tanesinde eğitmenlik yapması veya eğitim vermediği dönemlerde Deneyap Teknoloji Takımlarına takım mentorluğu yapması beklenmektedir. Bu kapsamda bursiyerler aktif görev aldıkları proje için haftalık 4 saat ayırma yükümlülüğündedir.

 

Burs haberlerini kaçırmamak için 

TIKLA YOUTUBE KANALINA ABONE OL

TIKLA İNSTAGRAM'da TAKİP ET

TIKLA TELEGRAM KANALINA KATIL

 

Burs Başvuru Kriterleri:

  • Yükseköğretim kurumlarının Mühendislik ağırlıklı 4 yıllık lisans programlarında 2. 3. 4. sınıflarında ve yüksek lisans ve doktora programlarında eğitimlerine devam eden devam eden öğrencilere karşılıksız burs verilir.
  • Burs tahsisi ve başvuruların değerlendirilmesinde, Türkiye Teknoloji Takımı tek yetkili mercii olarak haklarını saklı tutar.

Burs Başvurusu için Son Tarih

2021 Kasım ayı içerisinde başvuruya açılacaktır.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvurularıonline olarak gerçekleştirilecek olup, mülakata katılacak adaylardan durumlarını gösterir belgeler talep edilecektir.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share