TURSAV Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Turizm ve Seyahat Acentaları Vakfı, maddi desteğe ihtiyacı olan başarılı Seyahat Acentalığı ve Turizm bölümlerinde okuyan üniversite öğrencilere karşılıksız burs verecektir.

 

TURSAV Bursu

Turizm ve Seyahat Acentaları Vakfı, kendi kaynaklarından ve bağışlardan sağlanacak gelirlerle Seyahat Acentalığı ve Turizm bölümlerinde okuyan üniversite öğrencilere karşılıksız burs verecektir.

Burs Başvuru Şartları:

 • Seyahat Acentalığı ve Turizm konusunda eğitim ve öğrenim görüyor olmak,
 • Seyahat Acentalığı konusunda eğitime başlamadan bir önceki eğitim kurumundan en az iyi derece ile mezun olmuş bulunmak,
 • Burs verilecek olan ön lisans ve lisans öğrencileri bursun başlangıç tarihi itibarı ile 17-25 yaş, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ise 22-30 yaş aralığında olmak ve bunu belgelemek,
 • Eğitim ve öğrenimi için maddi yardım ve desteğe ihtiyacı bulunmak,
 • Öğrenim süresi içinde sınıfta kalmamak ve başarı oranını %70 ten aşağı düşürmemek, başarı derecesi yüksek olan adaya öncelik tanınır.

Burs Başvurusu Yapamayacaklar:

 1. Herhangi Başka Kaynaklardan aylık nakit yardımı şeklinde burs alanlara veya parasız yatılı olanlarü
 2. Bir aylık veya geliri olanlar,
 3. Burs isteminde bulunduğu tarihte kayıtlı olduğu eğitim ve öğrenim kurumunda bir önceki yıl başarısız olanlar,
 4. Yüz kızartıcı herhangi bir suçtan kesin hüküm giymiş olanlar ile okuduğu öğrenim ve eğitim kurumlarından disiplin cezası almış olanlar,

Burs Başvurusu için Son Tarih

  Eylül ayı içerisinde başvuruya açılmaktadır.

  Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Burs başvuruları, Burs Talep Dilekçesi “ ve  Durum Bildirgesi’ni eksiksiz doldurarak, kendi eğitim ve öğrenim kurumunun en üst düzey yöneticisine (Dekan, Müdür gibi) verir. Öğrenim Kurumunun Üst Düzey Yönetici burs adaylarının durumu uygun olanını onaylayarak TURSAV’ a gönderir.

  İNTERNETTEN ANKET DOLDURUP KAZANMAK İÇİN TIKLAYINIZ

   

  Sosyal Medyada Paylaş

  Facebook Twitter Whatsapp Share