TÜZDEV Lisans Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Türkiye Üstün Zekalı Ve Dahi Çocuklar Eğitim Vakfı, 2022-2023 eğitm yılında başarılı fakat maddi desteğe ihtiyaç duyan Lisans öğrencilerine karşılıksız burs verecek.

 

TÜZDEV Lisans Bursu

Vakıf yaptığı açıklamada 2022-2023 eğitim ve öğretim yılında bursların lisans kademesinde hazırlık sınıfı ve birinci sınıfa kayıt yaptıran yeni öğrencilerle, ara sınıf öğrencilerine verileceğini, hazırlıktan birinci sınıfa geçenler ara sınıfta sayılacağını, dağıtımda ara sınıf farkı gözetilmeyeceğini ve maddî imkândan daha mahrum olan başarılı adaya öncelik tanınacağını açıkladı.

Burs Başvuru Koşulları:

  • T.C. Vatandaşı olmak,
  • Maddi desteğe ihtiyacı olmak
  • Başarılı olmak
  • Üniversiteye ilk girişte ÖSYM giriş puanı başarı kriteri olarak alınır. Ara sınıf öğrencileri için burs, altyıl veya yarıyıl normal eğitim-öğretim programının derslerinden başarısız dersi olmayan ve ağırlıklı not ortalaması; bağıl not sistemine göre yapılan değerlendirmede en az CB, 4 üzerinden yapılan değerlendirmede en az 2.50, 100 üzerinden yapılan değerlendirmede en az 70 olup bir üst yıl veya yarıyıla geçiş hakkı kazanan adaya tahsis edilir. Başarı derecesi yüksek olan adaya öncelik tanınır.
  • Lisans düzeyinde 23 yaşından büyük olmamaları şarttı aranır.

 

Burs haberlerini kaçırmamak için 

TIKLA YOUTUBE KANALINA ABONE OL

TIKLA WHATSAPP  KANALINA KATIL

TIKLA TELEGRAM KANALINA KATIL

TIKLA İNSTAGRAM'da TAKİP ET

 

Burs Başvurusu için Son Tarih

11 Eylül 2022'dir.

Burs başvuruları sona erdi.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvurularıonline olarak yapılmaktadır.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share