TÜZDEV Ön Lisans Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Türkiye Üstün Zekalı Ve Dahi Çocuklar Eğitim Vakfı, 2022-2023 eğitm yılında başarılı fakat maddi desteğe ihtiyaç duyan Ön Lisans öğrencilerine karşılıksız burs verecek.

 

TÜZDEV Ön Lisans Bursu

Vakıf yaptığı açıklamada Vakıf bursları ön lisans kademelerine kayıt yaptıran öğrencilere verilir. Maddi imkandan daha mahrum başarılı adaya öncelik tanınacağını açıkladı.

Burs Başvuru Koşulları:

  • T.C. Vatandaşı olmak,
  • Maddi desteğe ihtiyacı olmak
  • Başarılı olmak
  • Ön lisans öncesi adayın lise başarı durumu ve not ortalaması dikkate alınır. ÖSYM giriş puanı ile önlisans programına yerleşen ve maddi imkandan daha mahrum başarılı adaylara öncelik tanınır. Ara sınıf öğrencileri için burs, altyıl veya yarıyıl normal eğitim-öğretim programının derslerinden başarısız dersi olmayan ve ağırlıklı not ortalaması; bağıl not sistemine göre yapılan değerlendirmede en az CB, 4 üzerinden yapılan değerlendirmede en az 2.50, 100 üzerinden yapılan değerlendirmede en az 70 olup bir üst yıl veya yarıyıla geçiş hakkı kazanan adaya tahsis edilir. Başarı derecesi yüksek olan adaya öncelik tanınır.
  • Ön Lisans düzeyinde 20 yaşından büyük olmamaları şarttı aranır.

 

Burs haberlerini kaçırmamak için 

TIKLA YOUTUBE KANALINA ABONE OL

TIKLA WHATSAPP  KANALINA KATIL

TIKLA TELEGRAM KANALINA KATIL

TIKLA İNSTAGRAM'da TAKİP ET

 

Burs Başvurusu için Son Tarih

11 Eylül 2022'dir.

Burs başvuruları sona erdi.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvurularıonline olarak yapılmaktadır.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share