Ukranya Hükümet Bursu

Ukranya Hükümet Bursu

Burs Başvuru Koşulları

Ukranya Hükümeti tarafından 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı için Lisans, Yüksek Lisans öğrencilerine burs tahsis edilecektir.

  • Lisans ve yüksek lisans alanlarında toplamda 5 adet burs, doktora alanında ise 1 adet burs tahsis edilmiştir. 
  •  Burs kapsamında ekte yer alan başvuru kılavuzunda belirtilen hususlar çerçevesince eğitim ücreti (1 yıllık hazırlık eğitimi dahil), yurt imkânı, aylık ödeme (hazırlık eğitimi hariç) ve sağlık hizmetleri yer almaktadır. 
  • Başvurulabilecek bölümler başvuru kılavuzunda yer almaktadır. 
  • Eğitim dili Ukraynacadır. Ukrayna tarafı uygun gördüğü takdirde bir yıllık hazırlık eğitimi imkânı sağlamaktadır. 
  • Pasaport fotokopisinde pasaport numarası, ad-soyad, fotoğraf ve pasaport bitiş tarihini gösteren hususların anlaşılır olmasına dikkat edilmelidir. 
  • Asıl ve yedek olarak belirlenen adaylar, sonuçların açıklanmasından sonra, diploma ve transkriptlerini Ukraynaca dilinde ve noter onaylı olarak Bakanlığımıza teslim etmeleri gerekmektedir. Belgeleri teslim etmeyen adayların sorumluluğu kabul edilmeyecektir. 
Burs Miktarı?

Açıklama yapılmadı.

KYK Bursu Alanlar Başvurabilir mi?

.

Bizi Sosyal Medyada Takip Et
Burs Başvurusunda Dikkat Edilecekler

Başvuru koşullarının sağlanması.

Burs Başvurusu için Son Tarih
01.03.2021 - 15.03.2021 tarihleri arasında başvuru alınmaktadır.


Anketler

Nasıl Başvurulur?
  1. Başvurular posta yolu ile yapılacaktır. Adaylar mülakat tarihine kadar aşağıda yer alan evraklardan 3 adet hazırladıkları başvuru dosyalarını, "MEB AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Emniyet Mah. İncitaş Sokak, MEB Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle / ANKARA" adresine posta yolu ile ulaştıracaklardır. Mülakat tarihinden sonra ulaşacak dosyalar değerlendirmeye alınmayacaktır. Posta/kargo sürecinde yaşanabilecek gecikmelerden Bakanlığımız sorumlu olmayacaktır.
Burs Puanlama