YÖK Yabancı Dil Eğitim Bursu

YÖK Yabancı Dil Eğitim Bursu

Burs Başvuru Koşulları

YÖK, devlet üniversitelerindeki doktoralı öğretim elemanlarının yurtdışında bir yabancı dil kursuna katılarak sahip oldukları yabancı dil bilgi ve becerilerini geliştirebilmelerini desteklemek amacıyla YÖK Yabancı Dil Eğitim Bursu vermektedir.

  • Son beş yıl içinde YÖKDİL, YDS, E-YDS veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen bir yabancı dil sınavından en az kırk beş veya en fazla yetmiş puan almak ve belgelemek,
  • Araştırma Üniversiteleri ve Aday Araştırma Üniversitesi dışındaki devlet üniversitelerindeki doktora derecesine sahip araştırma görevlisi, öğretim görevlisi veya doktor öğretim üyesi kadrolarında görev yapmakta olan öğretim elemanları başvurabilecektir.
Burs Miktarı?

Açıklama yapılmadı.

KYK Bursu Alanlar Başvurabilir mi?

.

Bizi Sosyal Medyada Takip Et
Burs Başvurusunda Dikkat Edilecekler

Burstan yararlanmak isteyen öğretim elemanlarının seçimleri üniversiteler tarafından yapılarak, yabancı dil eğitimi alması uygun bulunan öğretim elemanlarının bilgileri en geç 17 Mayıs 2019 Cuma akşamı mesai bitimine kadar YÖK’e bildirilmesi gerekmektedir. Üniversite çeşitliliği ve bütçe imkanları dikkate alınarak kesinleşen liste üniversiteler tarafından açıklanacaktır.

Burs Başvurusu için Son Tarih
Açıklama yapılmadı.


Anketler

Nasıl Başvurulur?

Başvurular online olarak yapılmaktadır.

Burs Puanlama