Erasmus'ta Eğitim Nasıl Olur?

Erasmus'ta Eğitim Nasıl Olur?

Erasmus'ta eğitim söz konusu olduğunda akla ilk gelen soru genellikle öğrenim dilidir. Sizlerin de tahmin edeceği üzere eğitim dili %100 İngilizce olan üniversiteler ve ilişkili bölümler programa dahil edilir. Bu yüzden Dil bakımından İngilizce ile bir sorun yaşamadığınız sürece gittiğiniz yerdeki eğitimden de olabildiğine yararlanabileceğinizi rahatlıkla söyleyebiliriz. Bunun yanında Avrupa Birliği ülkelerindeki üniversitelerin eğitim standartları Avrupa düzeyine uygun olduğu için oldukça kaliteli teorik ve pratik eğitim görebileceğinizden de emin olabilirsiniz.

Erasmus'ta eğitim dili sadece İngilizce midir?

Erasmusta eğitim dili prosedür gereği İngilizcedir, ancak bazı durumlarda daha önce Erasmus programına dahil olan kişilerin belirttiğine göre her ne kadar eğitim dili İngilizce olarak görülse de bazı derslerde hocaların oranın yerel dili ile ders anlattıklarını dile getirmişlerdir. Bu durum sizi korkutmasın zira eğitim araç gereçleri ve argümanları İngilizce dilinde sizinle paylaşılmaktadır. Bununla beraber gittiğiniz yerde sizi karşılayan Erasmus ofisi bu nokta da her zaman sizlere destek olacaktır.

Gittiğim ülkenin eğitim dilini öğrenmek sorunda mıyım?

Gittiğiniz ülkedeki eğitim dilini elbette ki öğrenmek zorunda değilsiniz lakin yurtdışı eğitim imkânını yakaladığınız Erasmus programı sayesinde oradaki dili kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bu sizi inanılmaz seviyede geliştirecektir.

Gittiğim yerlerden dil desteği alabilir miyim?

Elbette. Gittiğiniz yerlerdeki Erasmus ofisinden destek alarak birçok farklı dil okulunu değerlendirebilir ve yurtdışı dil eğitimi de alarak yerinde ve doğru bir dil eğitimi alabilirsiniz. Gittiğiniz okulda alacağınız dil desteği ile birlikte hem İngilizcenizi geliştirebilir hem de oranın resmi dilini kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Dil öğreniminin ve dil çeşitliliğinin teşvik edilmesi, katılımcılar tarafından yurtdışında çalışmak, staj yapmak veya gönüllü olmak için kullanılan dil için dil desteği sağlayan Erasmus Programının belirli hedeflerinden biridir. Dil becerileriniz konusunda size yardımcı olmaya adanmış pek çok site var. Facebook'u partneriniz olarak kullanın ve yerel insanları keşfetmek, en son dil haberlerini almak ve sosyal olayların trendlerini takip etmek için Erasmus sayfalarına katılın. İster yurtdışında düşünün ister bir yedek oyuncu olarak çalışıyor olun, dil becerilerinizi geliştirmek için harika bir yöntem, sosyal gruplara katılmak ve size sevdiğiniz şeyler hakkında düşünme şansı veren ek alıştırmalar yapmaktır.