Başlangıç Noktası Akademi ile Burs ve Staj İmkanı

 

Başlangıç Noktası Akademi, Türkiye Bilişim Vakfı’nın bir inisiyatifi olan Başlangıç Noktası’nın başlattığı, üniversite öğrencilerine 21. yüzyıl yetkinlikleri çerçevesinde bir eğitim alternatifi oluşturmayı amaçlayan bir programdır. 

 

 

Etkili Genç Liderler adı altında alanının düşünce liderleri tarafından hazırlanan eğitimler, Dünya Ekonomik Forumu ve Ekonomi Kalkınma ve İşbirliği Örgütü gibi seçkin kuruluşların raporları dikkate alınarak oluşturulmuştur. Eğitimler çevrimiçi platformlar üzerinden gerçekleşecektir ve interaktif olacaktır. Programdan başarıyla mezun olan etkili genç liderler, program sonrasında aşağıda yer alan birçok seçkin kurumda staj yapma imkanı bulabilecek. 

Başlangıç Noktası, IoTxTR, ScaleLab, Ashoka Türkiye, KOMTAŞ, imece, Migport, Yük Cebinde, Kodluyoruz, Eczacıbaşı, Anadolu Meraları, KODA, Otsimo, Armut.com, Luna, Analythinx, damalink, Telenity, Kavlak Academy, Reengen, Digitallency, Kişisel Marka Okulu, Lavazza, İstanbul Data Science Academy, Enocta,  Epicrone Technology,  Parton, Piksel, Swenna, Studio Canlı, BiLira, Oxford Centre for Technology and Development, StartupCentrum, E-bursum, Blockchain Türkiye, Earnado, Etkiyap, Boğaziçi Ventures, Missafir, Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi

Başlangıç Noktası Akademi’ye kimler başvurabilir?

Tüm bölgelerde bulunan üniversitelerin lisans programlarına kayıtlı 3. ve 4. sınıf öğrencileri, okul ve bölüm fark etmeksizin Başlangıç Noktası Akademi programına başvurabilir.

Etkili genç liderlere ne gibi fırsatlar sağlanacak?

Programdan mezun olduktan sonra birçok farklı sektörden kurumda staj imkanı sağlanması hedeflenmektedir. Mezunlar, kazandıkları 21. yüzyıl yetkinlikleri ile akranlarından farklı bir konuma gelecek, böylelikle hayallerini gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaşacaklardır.

Etkili genç liderlere burs desteği sağlanacak mı?

Evet, etkili genç liderler aylık 500 TL burs desteği alacaktır. Burs desteği alacak kişilerin bursu hak eden kişiler olması adına etkili genç liderler programa gösterdiği ilgi ve sağladığı katılıma dikkat edilerek bir eleme süreci daha gerçekleşecektir.

Son Başvuru Tarihi:

01 Şubat 2021'dir

Başvurular sona erdi.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share