İŞKUR Sosyal Çalışma Programı

İŞKUR Sosyal Çalışma Programı

İŞKUR Sosyal Çalışma Programı nedir? İŞKUR Sosyal Çalışma Programı'na kimler başvurabilir? İŞKUR Sosyal Çalışma Programı'na nasıl başvurulur? İŞKUR Öğrenci Sosyal Çalışma Programı başvuruları ne zaman? 2022 İŞKUR üniversite öğrencilerine iş başvurusu  ne zaman?

Anket

İŞKUR Sosyal Çalışma Programı nedir?

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve İŞKUR'un üniversite öğrencilerine iş başvuru imkanı sunduğu bir projedir. Bu proje, üniversite öğrencilerinin hem çalışacakları hem de meslek deneyimi sağlayacakları İŞKUR'un öğrencilere iş imkanı yarattığı bir çalışma programıdır.  

İŞKUR Sosyal Çalışma Programına Kimler Başvurabilir?

Devlet veya vakıf üniversitesi farketmeksizin üniversitelerde aktif kaydı bulunan lisans ve önlisans öğrencileri programa katılabilirler (Uzaktan eğitim gören öğrencilerde dahil).

İŞKUR Öğrenci Programına Ödemeler Ne Zaman Yapılmaktadır?

İlgili belgeler her çalışma ayının bitiminde bölge müdürlüğüne teslim edilir. Yedi gün içinde incelemeler tamamlanarak ödemeler yapılır.

İŞKUR Öğrenci Programında Hangi Alanlarda Çalışılacak?

Sosyal Çalışma Programında, yapılacak işler başvuru ekranında sıralanacak. Öğrencileri programa kabul şanslarını arttırmaları ve verimli bir çalışam dönemi geçirmeler, doğru programlara başvurmalarına bağlıdır. Örnek olarak, bulundukları ilde ikametgahlarına uzak bir ilçede bulunan programa başvurmaları .çalışma verimini düşürebileceği gibi, kabul şansını da azaltır. Her öğrenci en fazla üç programa başvurabilir. Genel olarak programda yer alacak alanlar şunlardır;

• Doğanın korunması.
• Kültürel mirasın restorasyonu, korunması ve tanıtılması.
• Kütüphanelerin bakımı ve düzeni.
• Kamu kurumlarının kültürel ve sosyal hizmetlerinin desteklenmesi.

 İŞKUR Programı Çalışma Süresi Ne kadardır?

Bir yaz döneminde Sosyal Çalışma Programı'nın azami süresi 3 aydır. Bir katılımcı haftada 3 gün bu programa katılım sağlayabileceğinden bir İşkur yaz döneminde katılım sağlanabilecek toplam süre 42 gündür.

İŞKUR SÇP Ücreti Ne Kadar?

Öğrenciler, bu programlardan en fazla üç ay yararlanabilecek. Üniversite öğrencileri ise üç aylık çalışma döneminde 5 güne kadar ücretsiz izin yapabilecekler. Programa katılan öğrenciler haftada üç gün, günde 8 saat çalışacaklar. Çalıştıkları her gün için 2019 yılında İŞKUR öğrenci maaşı olarak bir günlük 71 TL ödeme yapılmıştı. 2021 yılı için 100  TL planlanmıştı. (2022 yılı ücret bilgileri henüz açıklanmamıştır)

Üniversite Öğrencisi İŞKUR Programı Ne Zaman Başlayacak?

İŞKUR SÇP herhangi bir durum olmadıkça Haziran ayında başvuruya açılması beklenmektedir.

İŞKUR Sosyal Çalışma Programı 2022 Başvurusu Nasıl Yapılır?

İŞKUR Öğrenci Sosyal Çalışma Programı'na başvurular internet üzerinden online olarak yapılmaktadır.

Hangi İldeki Sosyal Çalışma Programına Başvurmalıyım?

İstediğiniz ildeki çalışma programına başvurabilirsiniz.

İŞKUR Sosyal Çalışma Programına başvuru süresi ne kadardır?

Başvurular başladıktan sonra 4 gün içerisinde başvuru yapılmalıdır.