Öğrencilere Yeni Ek Gelir: Gizli Müşteri

Öğrencilere Yeni Ek Gelir: Gizli Müşteri

Gizli müşteri bir diğer adıyla gölge müşteri, satış yapılan alanlara girerek buralardaki hizmeti ve satışları inceleyen, gözlemcilere verilen isimdir. Girmiş oldukları mağazalarda almış oldukları ürünlerden, hizmet kalitesine, temizlikten, insan ilişkilerine kadar çok sayıda durumu değerlendirmek ve bunları not almak gizli müşterilerin yapmış olduğu işler arasında yer almaktadır. Gizli müşteriler girmiş oldukları mağazalarda standart bir müşteri edasında davranırlar ve çalışanlar ile verilen hizmeti değerlendirirler. Gizli müşteri adı altında sunulan iş, son dönemde part time iş arayan üniversite öğrencileri için ek gelir imkanı sağlamaktadır.

Peki gizli müşteri nasıl olunurkimler gizli müşteri olabilirgizli müşteri ne kadar para kazanır?

Gizli Müşteri Nasıl Olunur?

Öncelikle kendine güvenen herkes gizli müşteri olabilir. Gizli müşteri olmak için herhangi bir resmi eğitim zorunluluğu bulunmamaktadır. Siz de iyi bir gözlemci, dikkatli ve detaycıysanız, yapmanız gereken tek şey gizli müşteri iş ilanlarına başvurmak.

Gizli Müşterinin Görevleri Nelerdir?

Gizli Müşteri, denetlenmesi istenilen mağaza, market vs. gibi yerlere sıradan müşteri gibi gider. çalışanların davranışlarından yaka kartlarının düzenine, mağazanın iç düzeninden müziğin çalıp çalmamasına kadar her şeye dikkat ederek not veya ses kaydı alır. Yapılan denetim çalışması çalışanlara fark ettirmeden yapılmaktadır. Çalışanların davranışlarını denetlerken gidilen iş yeri hakkında, ürünler hakkında gerekli gereksiz sorular sorarak hem bilgi alıp hemde çalışanın konu hakkında bilgisini ölçmektedirler. Denetlenen yer hakkında alınan bilgi ve notlar gizli müşteri şirketine istenilen şekilde rapor olarak sunduktan sonra görevleri bitmektedir.

Gizli Müşteri Ne Kadar Para Kazanır?

Gizli müşteriler, ajans veya doğrudan şirketlerin bünyesinde iş bulabilirler. Bu şirket ve ajanslarda ağırlıklı olarak part time olmak üzere full time de çalışabilirler. Ücretlendirme ise denetlenen yer ve iş konusuna göre değişiklik gösterebilmektedir. birden fazla iş yerine gizli müşteri olarak görev yapılabilmektedir. İş başı 250 TL ile 500 TL arasında değişmektedir. Full time çalışanlar ise asgari ücret ile 7000 -8500 bin TL arasında değişen miktarlarda maaş almaktadırlar.

Part Time İş Başvurularını Görmek İçin TIKLAYINIZ