Üniversite Öğrencilerinin Çalışabileceği Part Time İşler

Üniversite Öğrencilerinin Çalışabileceği Part Time İşler

Üniversite öğrencisi nerede çalışabilir? Öğrenciler Yaz Tatilinde Nerelerde Çalışabilir? 

Öğrenciyken Çalışabileceğiniz İşler Nelerdir? Üniversite Öğrencilerinin Yapabileceği İşler Nelerdir?

Üniversite Öğrencilerinin Çalışabileceği Part Time İşler

Okul, barınma ve gıda ihtiyaçlarının karşılanması, aynı zamanda aileye destek olma zorunluluğu onbinlerce öğrenciyi okurken çalışmak zorunda bırakıyor. Öğrenciler bazen okudukları bölümlerde  edindikleri yetenekleri kullanabilecekleri işlerde çalışırken, bazıları da hizmetler sektöründeki işgücü açığını dolduruyor. Üniversite öğrencisi nerede çalışabilir, Öğrenciyken Çalışabileceğiniz İşler Nelerdir? İşte merak edilen bu sorlara birkaç cevap.
 

Anketörlük

Öğrencilerin yapabileceği  Part Time işler sırasında ilk sırada yer almasının sebebi çalışma saatlerini kendilerinin belirleme imkanına sahip olması ve genel de tecrübe aranmamasıdır.  Genelde ücretlendirme anket başına yapılır, anketin zorluğuna ve uzunluğuna göre değişir. 

Satış Danışmanlığı, Tezgahtarlık:

Üniversite öğrencilerinin en hızlı bulabileceği iştir. Çoğu kurumsal firma mağazasında part time çalışan üniversite öğrencisi personel bulunmaktadır. Az bir deneyiminiz varsa ideal bir iştir. Özellikle AVM'lerin ülkenin her yanına yayılmasıyla, bu konuda nitelikli personel açığı ortaya çıkmıştır.

Garsonluk, Komi, Mutfak Çalışanı:

Biraz yorucu bir iş olsa da çok tecrübe istemeyen bir iştir. Özellikle Fast Food firmalarında rahatlıkla çalışabilirsiniz. Ayrıca Burger King, Mc Donalds gibi firmalar alt ve alt-orta düzey yönetici kadrolarını doğrudan mağazalarında part time çalışan üniversite öğrencileri arasından seçmektedir. O yüzden bu tip restaurantlarda çalışmak aynı zamanda cidi bir kariyer başlangıcıdır.

Kasiyerlik, Market Çalışanı:

Günümüzde her köşe başında bir zincir market var. Bu marketlerde iş bulmanız kolay olur. Kasiyerlik dışında tecrübe istemeyen bir iştir. Kasiyerlik için de kısa bir eğitim alarak çalışabilirsiniz. (BİM, A101 vs)

STAJ VE İŞ İLANLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Çağrı Merkezi Operatörlüğü:

Yine üniversite öğrencilerinin yapabileceği part time bir iştir. Konuşmayı seviyorsanız ve biraz da sabırlıysanız tam size göre bir iştir. Günümüz teknolojisi ile home ofis olarak çalışma imkanları da vardır. (Telekom firmaları, vb)

Fuar veya Tanıtım Organizasyonları İçin Tanıtım Personeli:

Tecrübe istemez. Belirli günler de fuar veya otel vb. yerlerde tanıtım elemanı, ikram elemanı olarak çalışabilirsiniz.

Tercümanlık:

İleri derece de yabancı diliniz varsa kolaylıkla yapabileceğiniz bir iş.

Özel Ders Öğretmenliği:

Başarılı bir öğrenci iseniz alt yapınız da varsa , neden olmasın? (ilkokul ve Ortaöğretim öğrencilerine ders verebilirsiniz)

Cast Ajanslarında Figüranlık, Oyunculuk:

Almış başını giden bir dizi furyasından faydalanmamak elde değil. Her bölüm çatışma sahnesi eksik olmayan dizilerde figüran olabilirsiniz. Üniversite öğrencileri için hem eğlenceli hem de heyecan verici bir iş. Bakarsınız ileri de ünlü biri olursunuz.