Tema Vakfı Turan Demiraslan Lisansüstü Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

TEMA Vakfı, TEMA Vakfı’nın amaçları doğrultusunda araştırma yapan ve araştırma / proje faaliyetlerini gerçekleştirmek için maddi desteğe ihtiyacı olan, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine karşılıksız eğitim desteği sunmaktadır.

 

Tema Vakfı Turan Demiraslan Lisansüstü Bursu

Vakfın destek vereceği çalışmaların TEMA Vakfı’nın görüşlerinin geliştirilmesine, Vakfın yürüttüğü hukuki çalışmalara bilimsel zemin sağlamasına, doğa eğitimi alanındaki çalışmaları zenginleştirmesine, doğal varlıkların korumasına ve koruma stratejilerinin oluşturulmasına katkı sunması önceliklidir. Burs almaya hak kazanan öğrencilere, 12 ay süreyle ile her ay 1.080 TL eğitim desteği sunulmaktadır.

Burs haberlerini kaçırmamak için bizi İNSTAGRAM'da TAKİP EDİN

Burs Başvuru Koşulları:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
  • Üniversitelerin yüksek lisans veya doktora programlarına kayıtlı olmak.
  • Ders aşamasını tamamlayarak tez aşamasına geçmiş olmak ve araştırma projesini bir yıl içerisinde tamamlayacak olmak.
  • Orman ve kırsal kalkınma, çevre politikaları ve çevre eğitimi ile ilgili bir araştırma alanı ve tez konusu belirlemiş olmak. (Araştırma konuları ile ilgili ayrıntılı bilgi aşağıda verilmiştir.)
  • Başvuru belgelerini eksiksiz ve doğru bir şekilde 30 Eylül 2019 tarihinden önce e-posta yolu ile TEMA Vakfı’na ulaştırmak.
  • Başvuru koşullarının tümünün sağlandığı başvurular değerlendirilmeye alınacaktır.

Burs Başvurusu için Son Tarih

2020 Eylül ayı içerisinde başvuruya açılmaktadır.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvuruları, Formların eksiksiz bir şekilde doldurularak tüm belgelerin Pdf dosya formatında burs@tema.org.tr adresine gönderilmesi ile gerçekleşmektedir.

Amerika'da Çalışma ve Yaşama Vizesi Başvuruları Hk.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share