İngilizce Öğreten 10 Etkili Uygulama ve Site

İngilizce Öğreten 10 Etkili Uygulama ve Site

Sadece akıllı telefonlarınızı kullanarak İngilizce öğrenebilir ya da belli bir seviyedeki İngilizce bilginizi arttırabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey İngilizce öğrenmeniz için tasarlanmış çok sayıda uygulamadan sizin için uygun olanı seçmeniz ve uygulamayı telefonunuza indirmeniz.

BUSUU

Dil öğrenmek aynı zamanda pratik yapmak istiyorsanız Busuu iyi bir alternatif. Konuşma, yazma, telaffuz, hafıza alıştırmaları ile desteklenen;  pratik yöntemlerle dil öğreten bir uygulama. Gün içinde çok kısa bir zaman ayırarak keyifle İngilizce öğrenebilirsiniz. 

LİNGUALEO

İnternet bağlantısı olmadan da kullanabileceğiniz Lingualeo,  içeriğinde çok sayıda açıklamalı ve resimli kelime seti barındırıyor. Gramer bilginizi arttıracak kurslar, makaleler ve bir çok başka içerik ile İngilizcenizi geliştirebileceğiniz etkili bir uygulama.

MEMRİSE

Bu uygulamanın amacı size İngilizce kelimeleri öğretmektir. Ancak bunu klasik yöntemlerle yapmaz. Yaratıcı, eğlenceli bazı yollar kullanır. Böylece kelimeler uzun süre akılda kalır. Siz de öğrendiğim kelimeleri hemen unutuyorum ya da kelime dağarcığımı geliştirmek istiyorum diyorsanız ücretsiz bu uygulamayı tavsiye ediyoruz.

DUOLİNGO

Duolingo, birçok dilden İngilizce öğreten ve dünyada çok geniş bir üye kitlesine ulaşan bir uygulama. Hızlı bir biçimde İngilizce öğrenmenizi amaçlayarak tasarlanmış. Duolingo önce kelimeleri  öğretir ve daha sonra bunları alıştırmalarla pekiştirir. Bunu bir tür oyun şeklinde sunduğu için keyifli zaman da geçirirsiniz.

ROSETTA STONE

Rosetta Stone,  İngilizceyi anadilinizi kullanmadan öğreten ve bu özelliği ile diğer uygulamalardan ayrılan etkili ve farklı bir yöntemdir. Temel kelimelerin İngilizcelerini resimler yoluyla öğretir ve cümle kurmaları da öğrendiğiniz kelimeleri kullanıp çıkarımda bulunarak yaparsınız. Anadilinizi kullanmadan, Rosetta Stone ile birçok yeni İngilizce kelime ve ifade öğrenebilirsiniz.

MONDLY

Geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşan uygulamalardan bir diğeri de Mondly.  Sözlükle iyileştirilmiş okuma, dinleme, yazma ve konuşma dil egzersizlerini eğlenceli bir yolla öğrenebileceğiniz  ücretsiz bir uygulama. Mondly ile hızlı ve etkin bir biçimde dil öğrenebilir aynı zamanda keyifli zaman geçirebilirsiniz.

ABBEL

Babbel  dil öğrenirken kullanabileceğiniz bir diğer uygulama. Ancak diğer uygulamalardan kimi farkları var. Özellikle kullanıcılarının ilgi duyduğu alanlara yoğunlaşarak dil öğretmeye çalışması en büyük farklarından biri.

QUİZLET

Sınıf arkadaşlarınızla birlikte çalışma imkanı sunan Quizlet bir diğer uygulama. Sesleri kullanarak, görsel  bir izlenim edinmenizi de sağlayarak öğrendiklerinizin etki düzeyini arttırmaya çalışsan bir yöntem.

SPEAKY

Speaky, arkadaş edinerek pratik yapmanızı sağlayan diğerlerinden çok farklı bir uygulama. Size uygun dil partnerinizi bularak pratik yapabilir ve İngilizcenizi bu yöntemle de geliştirebilirsiniz.

VOSCREEN

Voscreen ise dil öğretmede çok farklı bir yöntem kullanır. İçeriklerini  film, video, belgesel, müzik, çizgi film gibi öğelerden alır. Kısa videolar kullanarak oldukça keyifli bir öğrenme süreci  sunar.