Mezun Olduktan Sonra Kariyer Yapabileceğiniz 5 Fırsat Ülkesi

Mezun Olduktan Sonra Kariyer Yapabileceğiniz 5 Fırsat Ülkesi

Üniversite eğitimi bittikten sonra yurt dışında bir işe başlamak ve kariyer basamaklarını hızla tırmanmak birçok mezunun hayali. Bu hayali gerçekleştirmek için çeşitli fırsatlar sunan ülkeler var. Hem yaşam kalitesi yüksek hem de çeşitli iş imkanlarına sahip 5 ülkeyi sizler için derledik;

Amerika

Neredeyse her sektör için en büyük pazar konumunda olan Amerika Birleşik Devletleri, dünyanın en çok gelir elde eden şirketlerine de ev sahipliği yapıyor. Üniversitede okurken ya da mezun olduktan sonra çalışmak için Amerika, pek çok alanda büyük imkanlar sunar.Teknoloji, sağlık, finans ve eğlence sektöründe mühendis, iş analisti, pazarlama uzmanı, IT yöneticisi, yazılım mühendisliği son derece popüler meslekler.

Yeni Zelanda

 Dünya standartlarında üniversiteleri, modern ve canlı şehirleri, harika doğası ile Yeni Zelanda, hem eğitim için hem de çalışmak için harika bir yer. Öğrenci şehirleri, çok kültürlü yapısı, sanat ve mimari merkezleri ile de etkileyici bir ülke olan Yeni Zelanda'da, İngilizce ve Maori dilleri kullanılmaktadır. Özellikle teknoloji ve inovasyon alanlarında iş bulmanız oldukça rahattır.

İngiltere

 İngiltere mezun olduktan sonra kariyer hedefi olan öğrencilerin ilk tercihlerinden biridir. Ülkede çok iyi üniversitelerin bulunmasının yanı sıra dünyanın en tanınmış uluslararası firmalarının varlığı da burada çalışmak isteyenler için fırsattır. Özellikle teknoloji, mühendislik ve moda sektöründeki iş istihdamının giderek artması ülkeye gelenlere mezun olduktan sonra iş bulmak için imkan sağlar.

Kanada

 Kanada kaliteli eğitim kurumları ve doğal zenginliği sebebi ile çok tercih edilen ülkeler arasında yer alır. Yurt dışında iş imkanları bakımından en zengin ülkelerden biridir. Makine, otomotiv sanayi, finans, petrol ve mühendislik alanlarındaki iş sahaları ile Kanada, çok sayıda kariyer fırsatı sunar. Bilgisayar programcılığı, animasyon, bilişim gibi alanlarda da uluslararası firmalarda çok sayıda iş bulabilirsiniz.

Almanya

 Çok büyük firmalara ev sahipliği yapan Almanya Avrupa Birliği ülkeleri arasında işsizlik oranının en düşük olduğu ülkelerden biridir. Özellikle otomotiv, teknoloji ve mühendislik alanlarındaki iş sahaları ile kariyer fırsatları sunan Almanya’da İngilizcenin yanında Almanca bilgisine sahip olman da önerilir. Almanya’da moda ve tekstil sektörlerinin de dünya çapında bir yere sahip olduğunu belirtmek gerekir. Burada, moda tasarımcılığı, tekstil, tasarım gibi alanlarda da çalışma imkanı bulabilirsiniz.