Ücretsiz Sertifikalı Online İşaret Dili Eğitimi

Ücretsiz Sertifikalı Online İşaret Dili Eğitimi

Günümüzde işaret dili bilen çalışanlara ihtiyaç sürekli artmaktadır. Kamu sektöründe ve özel sektörde işe alımda bazı açık kriterler arasında “işaret dilini bilen” ibarelerine sıkça rastlanılmaktadır. Bu sebeple sizler için İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından verilen Online İşaret Dili Eğitimi hakkında bilgiler derledik.

Online İşaret Dili Eğitimi

Ülkemizde İşitme Engelliler Federasyon verilerine göre 2.5 milyon'dur. Bir birey olarak işitme engelli insanlarla diyalog kurmak aslında zor değildir. El işaretleri ve yüz hareketlerinden oluşan birçok ifadeyi kullanarak iletişim kurulur. İşaret dilini öğrenmek zor değildir. İşaret dilini kullanan çalışanların iş dünyasında diğerlerine göre her zaman bir adım önde olduğunu göstermektedir. İşaret dili öğrenmek ve anlamak yalnızca işitme engelli olanlar için değil, işitme engellilerle birlikte yaşayan ve onlarla iletişim kurmak isteyen herkes içindir.

İşaret Dili Eğitimi Konu Başlıkları:
  • Türk işaret dilinin tarihçesi
  • Alfabe
  • Kelimeler ve fiiller
  • İletişim için gerekli cümleler
İşaret Dili Eğitiminde Neler Öğreneceksiniz?

Online eğitim işaret dili programına katılarak işaret dilinde bilmeniz gereken temel bilgileri öğreneceksiniz. Ayrıca şehirler, isimler, yemek siparişi verme, adres sorma gibi günlük hayatta ihtiyacınız olan ifadeleri de öğreneceksiniz.